hugobos1

-Interview- Hugo Bos: de Westerse ruïne zal herbouwd worden als een magnifieke kathedraal

Interviews28 feb , 4:45

Het is een strijd die we niet mogen verliezen, en Hugo Bos staat pal aan het front: als oprichter van Civitas Christiana en de campagne Cultuur onder Vuur vecht hij al tien jaar keihard tegen de linkse afbraak van onze normen, waarden en christelijke identiteit. In dit exclusieve DDS-interview vertelt hij hoe hij zijn goedbetaalde baan opgaf om Nederland te redden van multiculturalisme, gendergekte en klimaatdwang. Met successen zoals de Zwarte Piet-petitie (200.000 handtekeningen!) en de aftocht van schrijver Pim Lammers uit de Kinderboekenweek laat Bos zien: rechts kan winnen – als je maar durft te vechten. Terwijl Antifa zijn vrijwilligers terroriseert en het mediakartel zwijgt, blijft hij onverzettelijk: links sloopt onze cultuur, maar Cultuur onder Vuur bouwt hem terug! Een gesprek met een man met een missie.

Hugo, kunt u iets vertellen over uw achtergrond en wat u heeft geïnspireerd om Civitas Christiana en de campagne Cultuur onder Vuur te starten?

In 2014 heb ik Civitas Christiana opgericht. Destijds werkte ik als ergonoom in het bedrijfsleven. Een leuke, uitdagende functie. Maar het knaagde aan mij dat Nederland wegglijdt van de traditionele normen en waarden. Daarom besloot ik mij vol op de verdediging van deze waarden te storten. Met als start een petitie voor Zwarte Piet, die in korte tijd 200.000 keer ondertekend werd. We hebben daarna het thema Zwarte Piet ondergebracht bij Cultuur onder Vuur, dat ook thema’s als massa-immigratie en klimaatdwang. Want links valt op meerdere vlakken onze cultuur en beschaving aan.

Wat zijn de kernwaarden waar Civitas Christiana voor staat, en hoe vormen deze uw campagnes?

Civitas Christiana vecht voor de overwinning van de christelijke tradities, het gezin en de vrijheid van Nederland. Tegen het oprukkende multiculturalisme, de genderideologie en de cultuur van de dood. Zo staat het op onze website en daar staan wij 100 procent achter. We voeren de strijd met vier campagnes, zo is er naast Cultuur onder Vuur de campagne Gezin in Gevaar, die actievoert tegen woke, gender en lhbt-dwang.

Hoe ziet u de rol van het christendom in de moderne Nederlandse samenleving, vooral in termen van cultuur en politiek?

Er is een nepchristendom in omloop, dat naastenliefde vooral ziet als verplichting om zoveel mogelijk asielzoekers binnen te laten. Onder dit christelijk masker zit de ideologie van politiek-correct links. Het ware christendom koestert de historische naties van Europa en beschermt het gezin van man, vrouw en kinderen. Dit is het christendom wat in de middeleeuwen de grandioze kathedralen heeft gebouwd en het Heilig Land heeft bevrijd van de moslimoverheersing.

Cultuur onder Vuur is erg uitgesproken over zaken zoals Zwarte Piet en immigratie. Welke culturele elementen voelt u dat bedreigd worden en waarom is het belangrijk om ze te verdedigen?

Ik noem het christelijk karakter van onze cultuur. In veel steden hoor je geen kerkklokken meer luiden, maar wel de islamitische ‘gebedsoproep’. Ik noem ook onze cultuur van privé-eigendom. Van oudsher zijn Nederlanders harde werkers die spaarzaam leven, zodat ze een eigen huis en pensioen kunnen krijgen. Het socialisme van politiek-correct links bedreigt dat, met hoge belastingen. Dit bedreigt het heilig recht op privé-eigendom, wat in de Tien Geboden staat: “Gij zult niet stelen”.

Hoe reageert u op kritiek dat uw campagnes mogelijk verdeeldheid in plaats van eenheid in de Nederlandse samenleving bevorderen?

Eenheid is niet altijd goed. Als je eensgezind de verkeerde weg inslaat, kom je niet op de juiste bestemming. We moeten durven afwijken. Daarbij moet ik wel zeggen: het is juist links dat telkens polariseert, door de breed gedeelde waarden van Nederlanders telkens aan te vallen.

U hebt aanzienlijke tegenstand van verschillende groepen ondervonden. Hoe navigeert u deze uitdagingen, en wat is uw strategie om uw boodschap duidelijk en effectief te houden?

Wij zijn al door tientallen bedrijven gecanceld. Zelfs door de Telegraaf, dat de ‘krant van wakker Nederland’ zegt te zijn. Wij gaan dan niet bij de pakken neerzitten, maar zorgen met slimme advertenties op sociale media dat we alsnog Telegraaf-lezers aan boord krijgen van onze campagnes. Zo omzeilen we de linkse censuur. Maar dit vereist wel dat we zelf marketeers in dienst hebben, zelf een eigen website beheren, zelf brieven printen en sturen. Wie niet op eigen benen staat, kan makkelijk lamgeslagen worden door de cancelling.

Welke successen hebt u tot nu toe van uw campagnes gezien, en hoe meet u de impact van uw werk?

Wij nemen het voortouw in de strijd tegen de linkse en seksuele indoctrinatie in schoolboeken. Tijdens de kabinetsformatie hebben we onze kritische rapporten aan alle Kamerleden gestuurd. Dat leidde ertoe dat het kabinet de lesboeken “politiek neutraal” gaat maken, zo wordt beloofd in het regeerprogramma.

Het is geweldig om te zien dat de politiek in actie komt, maar we vinden het nog belangrijker dat we de publieke opinie beïnvloeden. Want beleid en wetgeving is vaak een uitvloeisel van veranderingen in de publieke opinie.

We voeren ook actie tegen de Week van de Lentekriebels, waarmee Rutgers kinderen leert hoe je aan zelfbevrediging en geslachtsverandering doet. Dit doen we als enige burgerbeweging, want de haat en weerstand van de lhbt-lobby is enorm. Je moet stevig in je schoen staan. Maar het resultaat is wel dat scholen steeds meer delen van de Lentekriebels schrappen. Daardoor blijft kinderen deze rommel bespaard.

Kijkend naar de toekomst, wat zijn de volgende grote doelen voor Civitas Christiana en Cultuur onder Vuur? Zijn er nieuwe gebieden waar u ziet dat uw organisaties zich uitbreiden of richten?

Als er iets is wat we afgelopen tien jaar geleerd hebben, dan is het: de aanhouder wint. We hebben ons vastgebeten in de Lentekriebels en de massa-immigratie. Dat laten we niet los. We bedenken constant nieuwe actiemiddelen om op deze thema’s politiek Den Haag en de publieke opinie naar rechts te bewegen. Zo hebben we recent een petitie gestuurd tegen het AZC in Elst, Utrecht. Alle 13.000 huishouders kregen een brief en een petitie. Korte tijd later lastte de gemeente de AZC-plannen af. Lokaal actievoeren kan heel effectief zijn. We gaan dit in de toekomst zeker meer doen. Met als einddoel dat Den Haag niet anders kan dan de asielinstroom ernstig terug te dringen.

Woke is zeker een onderwerp waar wij meer actie tegen willen voeren. Veel mensen hebben het gehad met het linkse gedram. Ze vatten moed om zich uit te spreken, door de rechtse verkiezingszeges.

Als katholiek in de publieke belangstelling, hoe verzoent u uw geloof met de soms verdeeldheid zaaiende aard van politieke activisme? Dit is iets waar ik me natuurlijk (sinds een jaar!) ook mee geconfronteerd zie. Ik heb daar GEEN moeite mee. Maar ik weet dat er mensen zijn die er WEL moeite mee hebben. Hoe staat u daarin?

Onze Heer Jezus Christus zegt Zelf dat we vervolging kunnen verwachten. Ik denk vaak aan de profeet Daniël, die van de koning niet mocht bidden. Hij deed het toch, want Gods wetten gaan uiteindelijk boven de menselijke wetten.

Wat belangrijk is, is dat je actievoert tegen ideeën, en niet personen. Wij schrijven heel kritisch over Frans Timmermans. Zo hadden wij de primeur dat hij een herenhuis met energielabel E had gekocht, terwijl hij iedereen aan de warmtepomp wil dwingen. Maar dan gaat het uiteindelijk om zijn klimaatlinkse agenda die niet klopt.

Op rechts leeft soms het idee dat als Klaus Schwab, Frans Timmermans en Sigrid Kaag ermee stoppen, dat we dan bevrijd zijn van de dwang. Dat is niet zo. De geest van de Revolutie blijft, ongeacht of Rob Jetten of Frans Timmermans de volgende premier wordt. Je moet je pijlen richten op die geest.

Welke persoonlijke lessen hebt u uit deze reis geleerd, en hoe hebben deze uw benadering van activisme gevormd?

Ik heb geleerd dat er veel meer mogelijk is dan je denkt! Toen we begonnen in 2018 zeiden veel mensen tegen mij dat een rechtse organisatie opbouwen met 0 euro subsidie never nooit gaat lukken in Nederland. Wij hebben hun ongelijk bewezen. Wie gemotiveerd is, kan veel bereiken.

Links lijkt heel sterk, het domineert de rechtspraak, de media, de universiteiten. Maar het is vaak bluf. Woke-activisten winnen omdat tegenstanders op de vlucht slaan. Als je standhoudt, dan slaat juist links op de vlucht.

Toen wij in 2023 actie voerden tegen pedofilie-schrijver Pim Lammers, viel bijna heel Den Haag en Hilversum over ons heen. Toenmalig premier Mark Rutte sprak zich zelfs uit, uiteraard als bondgenoot van Lammers. Toch hielden wij stand. Uiteindelijk trok Pim Lammers zich terug uit de Kinderboekenweek.

Omdat we vergelijkbare waarden delen, hoe ziet u samenwerkingen met gelijkgestemde organisaties of individuen zoals DDS die de impact van onze gezamenlijke doelen versterken?

Een nieuwswebsite als DDS kan fungeren als een ‘radar’ die zicht biedt op de dreigingen voor onze cultuur, dreigingen waar de mainstream media over zwijgen.

Ik geloof in elkaar versterken. Wij zijn een actiegroep. Dat is fundamenteel anders dan een nieuwswebsite of een politieke partij. Als wij een partij zouden worden, dan hebben we geen tijd meer om een kritisch rapport over de Lentekriebels te schrijven. Bovendien willen we echt onafhankelijk zijn. Onze loyaliteit ligt niet bij een politieke partij maar bij onze missie: de Nederlandse christelijke beschaving.

Welk advies zou u geven aan diegenen in de katholieke gemeenschap die willen bijdragen aan het behoud van cultureel erfgoed in Nederland?

Sluit je aan bij Cultuur onder Vuur of bij één van de andere campagnes van Civitas Christiana! Gezamenlijk vormen we de massa die nodig is om echt verandering af te dwingen. Actievoeren is goed mogelijk, maar het is een vak. Je moet het slim aanpakken.

Tot slot, als u tegen iedere Nederlandse burger zou kunnen spreken, welke boodschap zou u willen overbrengen over het belang van cultureel erfgoed en christelijke waarden in de huidige samenleving?

Mijn inspirator is de Braziliaanse activist Plinio Corrêa de Oliveira. Hij was de jongste parlementariër ooit in Brazilië. Maar hij zegt heel mooi dat hij deze glansrijke loopbaan vaarwel zegde, om van het verleden zijn toekomst te maken. Dat verleden is de christelijke beschaving, die nu een ruïne is door de aanvallen van de Revolutie. Deze ruïne zal herbouwd worden als een magnifieke kathedraal. Als we die overtuiging in ons hart hebben branden, dan kunnen we eerste stappen zetten van het herstel van beschaving. Ik weet me in dit alles gesteund door de heilige Maagd Maria, de toevlucht van de zondaars, troosteres van de bedroefden en hulp van de christenen.

München, Solingen, Nieuwegein: asielzoekers storten een golf van terreur over Europa. Dit moet direct stoppen. Asielminister Marjolein Faber moet DIRECT een asielstop instellen. TEKEN de petitie van Cultuur onder Vuur en help Nederland beschermen tegen de radicaal-islamitische massa-immigratie!

Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten