empty classroom 2020

Groot-Brittannië schaft Pasen af: Norwood School kiest voor Refugee Week

Buitenland27 mrt , 15:00

Groot-Brittannië is al een tijdje officieel van het padje af. Terwijl wij hier nog een beetje proberen te snappen wat ‘islamisering’ nou precies inhoudt, geven onze westerse buren het antwoord op een presenteerblaadje. Neem Norwood Primary School in Eastleigh: daar hebben ze doodleuk de paasvieringen afgeschaft. Geen Easter Bonnet Parade, geen Easter Service, nada. Reden? “Inclusiviteit en respect voor diversiteit,” aldus hoofdonderwijzer Stephanie Mander in een brief aan de ouders. Ja, je leest het goed: Pasen – een traditie die al eeuwen meegaat – moet wijken omdat het kennelijk niet meer past in het woke tijdperk.

In haar brief erkent Mander dat deze beslissing “veel mensen teleurgesteld zal achterlaten”. Nou, dat is zacht uitgedrukt. Ouders zijn woest, en terecht. Maar ze wauwelt verder: “Door geen specifieke religieuze vieringen te houden, willen we een meer inclusieve sfeer creëren die de overtuigingen van al onze kinderen en hun families eert en respecteert.” Serieus? Dus eeuwenoude christelijke tradities worden in de prullenbak gemieterd omdat die niet ‘inclusief’ genoeg zijn? En wat krijgen we ervoor terug? Refugee Week in juni en een of ander vaag plan om een ‘School of Sanctuary’ te worden. Klinkt als een excuus om alles wat Brits en christelijk is te vervangen door multiculturele onzin.

Even de brief samenvatten: Mander begint met een beleefd “beste ouders en verzorgers” en kletst dan over hoe ze na “zorgvuldige overweging” en “discussies met de schoolgemeenschap” (yeah, right) hebben besloten dat Pasen niet meer kan. Het is allemaal voor de goede zaak, zegt ze: een school waar “ieder kind zich gewaardeerd voelt, ongeacht religieuze achtergrond”. En o ja, ze snapt dat het “teleurstellend” is voor wie deze tradities koestert, maar dat boeit haar blijkbaar niet genoeg om er iets aan te doen. In plaats daarvan krijgen we vage beloftes over “alternatieve manieren” om het seizoen te vieren – wat dat ook moge betekenen – en een Muziekfestival als zoethoudertje. Bedankt voor de steun, sluit ze af. Nou, succes ermee!

Wat is dit dan, die islamisering waar iedereen het over heeft? Nou, dit dus: het systematisch uitwissen van westerse, christelijke tradities onder het mom van ‘diversiteit’. Want laten we eerlijk zijn: ze zijn er toe in staat om Kerstmis of Pasen af te schaffen om ruimte te maken voor, pak ‘m beet, het Suikerfeest! Nee, het is altijd hetzelfde liedje: onze cultuur moet wijken, terwijl andere religies en gebruiken met open armen worden ontvangen. In Groot-Brittannië zien we het nu live gebeuren: een school die zichzelf in bochten wringt om maar niemand te ‘kwetsen’, behalve de mensen die hier al generaties wonen en hun tradities zien verdampen.

De week van de Lentekriebels staat weer op het punt van beginnen. En dat is zorgwekkend. Lentekriebels is namelijk niets meer of minder dan de seksualisering van onze jeugd. Onze vrienden van Gezin in Gevaar verzetten zich hiertegen. Met kracht. Bestel nu GRATIS hun Zwartboek Lentekriebels om te ontdekken waar die walgelijke Rutgers-week echt over gaat - en kom in verzet!

Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten