'Aartsbisschop Eijk moet weg'

Nieuws18 apr 2011, 12:32
Dat lijkt me nu een fantastische aanbeveling.

Paus Benedictus XVI moet aartsbisschop Eijk van Utrecht, de hoogste man in de Nederlandse katholieke kerk, tot de orde te roepen. Behoudende kopstukken van de kerk hebben de paus hierom gevraagd. Dat is vandaag te lezen in de Volkskrant.

De als zeer conservatief bekend staande aartsbisschop wordt eigengereid optreden en 'onchristelijk gedrag' verweten. Ook zou hij hebben gelogen over de financiële situatie van de priesteropleiding van Utrecht.

De aartsbisschop staat bekend om zijn autoritaire stijl van besturen. Iedereen die kritiek uit, moet vrezen voor zijn baan. Eijk stuurde onlangs zelfs bedrijfsrechercheurs op zijn bisschoppen af om hun computers te controleren.

Monseigneur Eijk is een man die zelfs bij katholieken zwaar onder vuur ligt. De man is extreem autoriteir en bemoeit zich overal tegenaan. Dat Eijk conservatief is, had helemaal geen probleem hoeven zijn. Helaas gaat dat bij hem samen met een buitengewone bemoeizucht. Tot in de kleinste parochies houdt hij zich bezig met de liederen die gezongen mogen worden. Dan kun je jezelf feliciteren dat je zo recht in de leer bent, maar je vervreemdt wel je medegelovigen van je.
En als zelfs een zeer integere man als Antoine Bodar zich zorgen over je functioneren maakt, is het tijd te vertrekken.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten