Mooie column.
Als u vandaag wat tijd over hebt (en dat heeft u, anders zou u dit stukje niet lezen) raad ik u aan om deze column van Bas Paternotte even te lezen. Hij legt erin uit dat hij deze week aangifte gaat doen tegen Maurice de Hond, Wilders, de Volkskrant, GeenStijl, andere journalisten, de SP, VVD en PvdA, en, jawel, ook de hele Tweede Kamer in zijn geheel:
Maar bovenal zal ik aangifte doen tegen de gehele Tweede Kamer. Want sinds de befaamde Minder, minder, minder-opmerkingen van Wilders op verkiezingsavond, de daarop volgende De Hond-enquêtes, de Duindorpers, boze Joopers, gillende StandpuntNLers, woedende Zwarte Piet- en koloniale slavernij-fetisjisten, Anja Meulenbelten, Fouad Sidalis en Mohamed Rabbaes, honderden opinieartikelen en TV-uitzendingen en tienduizenden aangiften tegen alles en iedereen, is er nog steeds niet in de Tweede Kamer gedebatteerd over waar het nou werkelijk om gaat: racisme en discriminatie in Nederland.
Paternotte heeft gelijk: er zijn belangrijke onderwerpen die besproken moeten worden, maar niemand die het aandurft. Daardoor wordt er wel op grote schaal aangifte gedaan tegen mensen die ongemakkelijke meningen verkondigen, maar de maatschappelijke problemen blijven gewoon bestaan.
Lezen dus!