Nibali wint tweede Tour-etappe

Nieuws06 jul 2014, 20:00
Pakt ook gele trui
 
 
 
De Italiaanse wielrenner Vincenzo Nibali heeft vanmiddag de tweede etappe gewonnen van de Tour de France. Niet op Franse, maar op Britse bodem, want de Tour startte dit jaar in Groot-Brittannië.
Het is niet ongewoon dat de Ronde van Frankrijk zijn startsein heeft in een ander Europees land. Volgend jaar is de start bijvoorbeeld in Nederland, waar de proloog in Utrecht wordt verreden, met start en finish bij de Jaarbeurs.
De winnaar van vandaag, klassementsrenner Nibali, kwam alleen over de streep. Hij ontsnapte kort voor de finish uit een groepje renners en kwam met een voorsprong van twee seconden op zijn achtervolgers over de streep. En passant nam hij ook de gele leiderstrui over van Marcel Kittel. De winnaar van gisteren werd met nog zo'n zestig kilometer te gaan gelost en kwam op grote achterstand binnen. Dat is sport: de ene dag is de andere niet.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten