Donald Trump speelt een spel met de EU. Foto: Rabbittose / Shutterstock.com

Bezopen paniek om Trumps tarieven – achterlijk!

Economie11 apr , 10:30

Wat een vertoning, zeg! De AEX opent vandaag 0,7% hoger op 825 punten, en ook andere Europese beurzen zoals de DAX en de FTSE stijgen rond de 1% (link naar artikel). De rust lijkt terug te keren na de volstrekt bezopen paniek over Trumps importtarieven – en wat blijkt? Het was allemaal voor niets! Trump gebruikt die tarieven gewoon om China aan te pakken en Europa te dwingen naar de onderhandelingstafel te komen voor een deal. Meer is het niet! Maar wat deden de media, beleggers en Europese politici? Paniek, paniek, paniek – omdat ze achterlijk zijn! Dit is een gênante vertoning van hysterie, en het wordt tijd dat iedereen eindelijk eens zijn verstand gaat gebruiken!

Trumps slimme strategie: China aanpakken, Europa dwingen

Laten we even bij de feiten blijven: Trump kondigde importtarieven aan van 10% voor de eerste negentig dagen, en dat is alles. Dit is geen wereldoorlog, dit is geen economische apocalyps – dit is een strategische zet! Trump gebruikt deze tarieven om China, de grote boosdoener in de wereldeconomie, eindelijk eens echt te beschadigen. En tegelijkertijd dwingt hij Europa om naar de onderhandelingstafel te komen, zodat ze samen tot een deal kunnen komen die eerlijker is voor de VS. Dat is het hele plan! Het is slim, het is doordacht, en het is precies wat de wereld nodig heeft om China in toom te houden. Maar wat deden de media, beleggers en Europese politici? Ze sloegen volledig op tilt, alsof de wereld vergaat!

De onrust was overal: beleggers vluchtten massaal uit Amerikaanse obligaties, de 10-jaarsrente in de VS steeg naar 4,45%, en de 30-jaarsrente schommelde rond de 5%. Analist Ipek Ozkardeskaya van Swissquote Bank jammerde: “Overheden willen juist dat deze beleggingen veilig zijn, aangezien hier veel pensioengeld in zit.” Oh, boehoe! Alsof Trumps tarieven het einde van de wereld betekenen! Dit is precies het soort achterlijke paniekreactie dat het probleem alleen maar groter maakt. In Azië bleef de schade beperkt, behalve in Japan, waar de beurs stevig omlaag ging – maar ook dat is tijdelijk. Wall Street herstelt zich al, met een verwachte stijging van 0,6% tot 1% vandaag. Dit bewijst: de paniek was volstrekt overdreven en volkomen onnodig!

Media en politici: stop met deze hysterie!

Hoe dom kun je zijn? De media schreeuwden moord en brand, beleggers renden als kippen zonder kop rond, en Europese politici deden alsof Trump de wereldeconomie eigenhandig kapotmaakt. Wat een onzin! Trump heeft een duidelijk doel: China aanpakken en Europa dwingen tot een eerlijke deal. Dat is geen crisis, dat is leiderschap! Maar in plaats van dat te begrijpen, koos iedereen voor hysterie. Bloomberg meldde dat Trumps belastingverlagingen de schulden in de komende tien jaar met 5 biljoen dollar kunnen verhogen, en dat de belastingen met 5,3 biljoen dollar omlaag gaan. En ja, dat klinkt groot, maar dit is een langetermijnplan om de economie te stimuleren – niet om alles kapot te maken, zoals de media ons willen doen geloven!

Ozkardeskaya klaagde ook: “Belastingverlagingen zijn goed voor bedrijfswinsten, maar hogere rentes kunnen het positieve effect op de waarderingen teniet doen.” Wat een onzinpraat! Dit is precies het soort kortzichtige gezeur dat de media oppikken om paniek te zaaien. De realiteit is dat Trumps tarieven een slimme manier zijn om de machtsbalans in de wereld te herstellen. China moet worden aangepakt, en Europa moet stoppen met profiteren van oneerlijke handelsdeals. Dat is waar dit om draait – niet om een of andere denkbeeldige crisis! De AEX die vandaag hoger opent, bewijst dat de markten eindelijk een beetje bij zinnen komen. Maar de paniek van de afgelopen dagen was volstrekt bezopen – en dat is volledig de schuld van achterlijke media en politici!

Steun DDS! De Dagelijkse Standaard vecht tegen de stroom in en brengt u het nieuws en de opinie die de mainstream media vaak voor u verzwijgen. Maar dit belangrijke werk kost geld en wij zijn volledig afhankelijk van de steun van onze lezers. Wilt u dat wij doorgaan? Help ons dan met een donatie via BackMe! Elke bijdrage, groot of klein, helpt ons om uw stem te blijven vertegenwoordigen en de strijd voor een écht rechts geluid voort te zetten. Doneer nu via: https://dds.backme.org/

Tijd om te stoppen met dit gejank!

De paniek om Trumps importtarieven was een gênante vertoning van hysterie, en het wordt tijd dat iedereen eindelijk eens zijn verstand gaat gebruiken. Trump heeft een slim plan: China aanpakken en Europa dwingen tot een eerlijke deal. Dat is geen reden voor paniek, dat is een reden om hem te steunen! De media, beleggers en Europese politici hebben zichzelf volledig voor schut gezet met hun achterlijke reactie. De AEX opent hoger, Wall Street herstelt, en de wereld draait gewoon door. Stop met dit gejank en begin met het begrijpen van wat Trump echt probeert te doen. Dit is leiderschap, geen crisis – en het wordt tijd dat we dat eindelijk eens erkennen!

Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten