De aankomende live-action remake van Snow White is nu al een ramp van epische proporties, allemaal dankzij hoofdrolspeelster Rachel Zegler. De film, die al maanden onder vuur ligt, lijkt de zoveelste mislukking in Disney’s eindeloze reeks misplaatste ‘woke’-remakes. Maar deze, déze spant écht de kroon.
De eerste barsten in het project verschenen al bij de casting: een Latina-actrice als Sneeuwwitje? Fans zagen het als een absurde keuze, een zoveelste poging om klassieke verhalen met geforceerde diversiteit te vervormen.
Maar het werd pas echt een puinhoop toen Zegler haar mond opendeed. In interviews haalde ze uit naar de originele Disney-film uit 1937, noemde ze de prins een "stalker" en beweerde ze dat het verhaal "achterhaald" was. Een hoofdrolspeelster die openlijk minachting toont voor het bronmateriaal? Géén goede marketing.
Dan hebben we het nog niet eens gehad over al haar politiek beladen uitspraken, waarin ze kritiek heeft op Trump en alles wat niet in haar politieke straatje past. Leuk hoor, zo’n uitgesproken actrice – stunning and brave, of zo – maar het gaat er wel voor zorgen dat Disney weer een enorme flop kan bijtekenen.
(Artikel gaat verder onder deze oproep) München, Solingen, Nieuwegein: asielzoekers storten een golf van terreur over Europa. Dit moet direct stoppen. Asielminister Marjolein Faber moet DIRECT een asielstop instellen. TEKEN de petitie van Cultuur onder Vuur en help Nederland beschermen tegen de radicaal-islamitische massa-immigratie!
De eerste teaser kreeg een overweldigend negatieve ontvangst, met maar liefst 1,4 miljoen dislikes op YouTube—een duidelijke boodschap van filmfans. De backlash werd zo groot dat Disney nu behoorlijk paniekvoetbal aan het spelen is: premières worden geannuleerd en mediatoegang wordt beperkt. Volgens insiders is dit deels te wijten aan Zegler, wier impopulariteit een groot risico vormt voor de film.
Dan zijn er ook nog de torenhoge kosten: Disney zou meer dan 300 miljoen dollar in deze ramp hebben gepompt, terwijl box-office-prognoses een schamele 50 miljoen dollar in het openingsweekend voorspellen—een financieel bloedbad in wording. Ter vergelijking: Beauty and the Beast en The Lion King haalden elk meer dan 1 miljard dollar op. Het ziet er niet naar uit dat Snow White die successen gaat evenaren.
Met een impopulaire hoofdrolspeelster, een geforceerde ‘moderne’ visie en een publiek dat er niets van moet hebben, lijkt deze film nu al een historische flop te worden. De arrogantie van Rachel Zegler en de misplaatste keuzes van Disney komen hen duur te staan.
Ondanks dat Disney – zeker met de herverkiezing van Donald Trump – zijn woke-agenda sterk aan het terugdraaien is (zo werd er onlangs nog een transgender personage uit de nieuwe Pixar-serie Win or Lose geschrapt), is het voor Snow White al te laat. Het lijkt – of nou ja, laten we hopen – dat dit voorlopig het laatste woke-project van Disney zal zijn. Al is dat waarschijnlijk ijdele hoop.